{gallery /} {gallery id="sst_intermediate"|labels=misc}athlete_galleries/sst_intermediate{/gallery} {gallery id="ava_ziegler"|labels=misc}athlete_galleries/ava_ziegler{/gallery} {gallery id="guberman-soto"|labels=misc}athlete_galleries/guberman-soto{/gallery} {gallery id="emilia_murdock"|labels=misc}athlete_galleries/emilia_murdock{/gallery} {gallery id="violeta_ushakova"|labels=misc}athlete_galleries/violeta_ushakova{/gallery} {gallery id="ashley_leahy"|labels=misc}athlete_galleries/ashley_leahy{/gallery} {gallery id="browns"|labels=misc}athlete_galleries/browns{/gallery} {gallery id="ilana_sherman"|labels=misc}athlete_galleries/ilana_sherman{/gallery} {gallery id="emmy_ma"|labels=misc}athlete_galleries/emmy_ma{/gallery} {gallery id="burke-schwab"|labels=misc}athlete_galleries/burke-schwab{/gallery} {gallery id="gamelins"|labels=misc}athlete_galleries/gamelins{/gallery} {gallery id="joanna_glick"|labels=misc}athlete_galleries/joanna_glick{/gallery}
Menu

Sectional Champions - Intermediate

Menu
10
7
3
 


The Skyliners
Eastern Sectionals
Synchro Silver
2020

Ava Ziegler
Eastern Sectionals
Ladies' Silver
2019

Mila Guberman
(and Joshua Soto)
Midwestern Sectionals
Dance Silver
2019

The Skyliners
Eastern Sectionals
Synchro Silver
2019

The Skyliners
Eastern Sectionals
Synchro Gold
2018

The Skyliners
Eastern Sectionals
Synchro Gold
2017

Emilia Murdock
(assoc. member)
Eastern Sectionals
Ladies' Gold
2016

Violeta Ushakova
Eastern Sectionals
Ladies' Bronze
2016

Ashley Leahy
Eastern Sectionals
Ladies' Pewter
2016

Oona and Gage Brown
Eastern Sectionals
Dance Pewter
2016

The Skyliners
Eastern Sectionals
Synchro Silver
2016

Ilana Sherman
Eastern Sectionals
Ladies' Pewter
2015

The Skyliners
Eastern Sectionals
Synchro Silver
2015

The Skyliners
Eastern Sectionals
Synchro Silver
2014

The Skyliners
Eastern Sectionals
Synchro Pewter
2013

Emmy Ma
Eastern Sectionals
Ladies' Silver
2012

Darbie Burke
and Griffin Schwab
Eastern Sectionals
Pairs Gold
2012

The Skyliners
Eastern Sectionals
Synchro Silver
2012

The Skyliners
Eastern Sectionals
Synchro Gold
2011

Danielle and Alexander Gamelin
Eastern Sectionals
Dance Silver
2008

Joanna Glick
Eastern Sectionals
Ladies' Pewter
1996

Zachary Grenier
Eastern Sectionals
Men's Gold
1996

April Hillel
Eastern Sectionals
Ladies' Bronze
1995

Jessica Rubin
(and Daniel Rusch)
Eastern Sectionals
Pairs Gold
1993

Rosemary Coletti
Eastern Sectionals
Ladies' Bronze
1991


Team Rosters

Search

donate SCNY Annual Fund

The Skating Club of New York's mission is to provide programs to encourage participation and achievement in the sport of figure skating, to conduct figure skating tests as prescribed by US Figure Skating and to organize and sponsor competitions, exhibitions and clinics. The Skating Club of New York is a 501(c)(3) not-for-profit amateur athletic organization and all contributions are tax-deductible to the extent permitted by law.

Go to top